شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧
صفحه اصلی > اخبار 
منو اصلی
اخبار > اولین همایش و گردهمایی مسئولین امور بانوان شرکت بازرگانی دولتی و شرکت های غله و خدمات بازرگانی کشور


  چاپ        ارسال به دوست

اولین همایش و گردهمایی مسئولین امور بانوان شرکت بازرگانی دولتی و شرکت های غله و خدمات بازرگانی کشور


اولین همایش و گردهمایی مسئولین امور بانوان شرکت بازرگانی دولتی و شرکت های غله و خدمات بازرگانی 31 استان این شرکت در مشهد برگزار شد.
 این همایش با حضور خانم ها بنی هاشم مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مدیر کل زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی، سلطانی دبیر کارگروه زنان روستایی و عشایر معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری ، قربانی مسئول امور بانوان و خانواده شرکت بازرگانی دولتی ایران و سلجوقی مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی ، حلاج نیا مسئول امور بانوان سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و جمعی از بانوان مسئول در امور بانوان شرکت های غله و خدمات بازرگانی منطق 14 گانه کشور در مشهد مقدس برگزار شد.
در این همایش خانم بنی هاشم مشاور وزیر جهاد کشاورزی ضمن تاکید بر تشکیل جلسات هم اندیشی بانوان گفت : یکی از مهمترین وظایفی که حوزه زنان و بانوان در وزارت جهاد کشاورزی برای خود ترسیم کرده است ، برنامه ریزی در راستای ایجاد تعامل و تعادل جنسیتی در محیط کار برای بانوان است .
وی در ادامه به لزوم اجماع نظر در ارائه تعریف برنامه ریزی جنسیتی تاکید کرد و توسعه توازن جنسیتی ، عبور از نگاه غیر منطقی به بانوان و عدالت اجتماعی را به عنوان یکی از دغدغه های انقلاب و بانوان کشور برشمرد.
بنی هاشم برنامه ریزی براساس تفاوت ها ، نیاز ها و ظرفیت ها را از بایسته های برنامه ریزی جنسیتی عنوان کرد و گفت : بدون شناخت از ظرفیت ها و توانمندی ها قطعاً نخواهیم توانست برنامه ای جامع برای سطوح مختلف کشور ارائه دهیم .
مشاور وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از صحبت های خود به لزوم سلامت بانوان اشاره کرد و افزود : ارتقای سلامت و رفع دغدغه های فکری و روحی بانوان در مجموعه علاوه بر افزایش کارآمدی شرکت تقویت سلامت بنیان خانواده را به دنبال خواهد داشت که این مهم ارائه امکانات لازم را مطالبه میکند.
خانم بنی هاشم با تاکید بر اینکه باید مطالبات بانوان در راستای اهداف سازمانی تعریف شود گفت : در این راستا باید توانمندی ها در عرصه های مختلف کشف و مشاغل و وظایف بر اساس توانمندی ها تعریف گردد.
وی در ادامه با اشاره به اقتصاد مقاومتی به عنوان یکی از مهمترین سیاست های اجرایی کشور و نقش زنان در این عرصه گفت : مشاغل کوچک خانگی یکی از مهمترین نقاط بروز و خود نمایی اقتصاد مقاومتی است که با آموزش بانوان باید تقویت شود.
در ادامه این همایش خانم قربانی مسئول امور بانوان و خانواده شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره تاریخچه تشکیل شورای عالی فرهنگی اجتماعی بانوان با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : به دنبال تشکیل این شورا و بالتبع آن گسترش ان تا سطح معاونت ریاست جمهوری در امور بانوان ، حوزه بانوان و خانواده شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز با هدف تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن در اجتماع و برخورداری از موقعیت های اجتماعی و ارتقای سطح شغلی بانوان و برخورداری از تسهیلات مناسب از آبانماه سال 93 بصورت فعلی فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی برنامه ریزی جهت ساماندهی و ارتقای جایگاه زنان ، مطالعه و ارائه راهکار های مناسب جهت افزایش نقش بانوان ، شناسایی بانوان موفق ، شناسایی ظرفیت های شرکت بازرگانی دولتی ایران ، برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی و اجرای طرح پایش سلامت بانوان را بخشی از اقدامات این حوزه در شرکت عنوان کرد .
قربانی با اشاره و به حضور و فعالیت افزون بر 480 نفر از بانوان در سطح شرکت بازرگانی دولتی ایران و شرکت های تابعه گغت : حوزه بانوان شرکت در راستای توانمند سازی و ارتباط موثر بانوان اقدام به راه اندازی پورتال بانوان و خانواده با ادرس www.wmn.gtc-portal.com کرده است.
تشکیل شورای امور بانوان و خانواده ، تهیه و تدین دستورالعمل اجرائی شورای امور بانوان و خانواده مشتمل بر محورهای تحکیم بنیان خانواده با اولویت پژوهش و ارتقای سطح بهداشت و سلامت و جمع آوری اطلاعات با هدف تشکیل بانک اطلاعاتی پرسنل خانم ، از دیگر عناوین اقداماتی بود که مسئول امور بانوان و خانواده شرکت بازرگانی دولتی ایران به آن اشاره کرد.
در این گردهمایی سلجوقی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی نیز با بیان اینکه حضور بانوان مسلمان و اندیشمند در عرصه های اجتماعی در طول تاریخ همواره منشاء برکات و خیرات بوده است گفت : امیدواریم به دنبال برگزاری این همایش و تداوم آن شاهد افزایش حضور و تحکیم و اثرگذاری بیش از پیش بانوان در مجموعه های خود باشیم .در خلال این همایش همچنین چندی از بانوان مسئول از شرکت های غله و خدمات بازرگانی استانهای خراسان رضوی ، تهران و ...به بیان گزارش عملکرد دستگاه های اجرائی خود و نیز بیان نظرات و پیشنهادات خود در حوزه بانوان پرداختند.
این خبر می افزاید در حاشیه این مراسم کارگاهی آموزشی با موضوع مهارت  ارتباط موثر با حضور دکتر سلطانی دبیر کارگروه زنان روستائی و عشایری معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد.


٠٨:٣٨ - 1395/09/09    /    شماره : ٩٣١٥    /    تعداد نمایش : ٢٠٠خروج