شنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٧
صفحه اصلی > آرشیو 
منو اصلی
اخبار > کارگاه آموزشی طب ورزشی و بهداشت سلامت برگزار شد.


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه آموزشی طب ورزشی و بهداشت سلامت برگزار شد.

نخستین کارگاه آموزشی طب ورزشی و بهداشت سلامت به همت کمیسیون امور بانوان وزارت جهاد کشاورزی برای زنان شاغل وزارتخانه امروز در سالن نعمتی‌جم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، خانم فروغ بنی‌هاشم مشاور وزیر و رییس کمیسیون بانوان وزارت جهاد کشاورزی در این خصوص گفت: این کارگاه آموزشی به پیشنهاد کارگروه رفاهی و ورزشی کمیسیون امور بانوان برگزار می‌شود.

وی افزود: در صورت رضایت از این کارگاه آموزشی، این دوره برای تمام بانوان شاغل در ساختمان‌های دیگر وزارتخانه برگزار خواهد شد.

در این دوره آموزشی، خانم دکتر روحی دهکردی استاد دانشگاه، با بیان این که برای سالم‌سازی افراد در خانواده باید ابتدا فرهنگ‌سازی صورت گیرد، اظهار داشت: یکی از اشکالات سیستم آموزشی کشور، عدم تبیین صحیح فلسفه امور است که با فرهنگ‌سازی مناسب باید این کار انجام گیرد.

وی با بیان این که در ایران باستان، ورزش یکی از مهمترین مباحث آموزشی از سنین کودکی بوده است، افزود: متاسفانه در حال حاضر به امر ورزش کمتر توجه می‌شود که باید در این راستا بخصوص برای بانوان، فضای مناسب برای ورزش ایجاد شود.

دکتر روحی با اشاره به مباحث اعتقادی، علمی و عملیاتی در خصوص ورزش، خاطرنشان ساخت: با انجام ورزش، تغذیه مناسب و استراحت درست، باید سلامت جسمانی مورد توجه قرار گیرد و این امر توسط خانواده و سپس آموزش و پرورش باید نهادینه شود.

وی در عین حال، به سالم نگه داشتن بدن، اعتقاد به خوب زندگی کردن و حفظ سلامت جسمی و روانی افراد تاکید کرد.

گفتنی است؛ در این کارگاه آموزشی، حرکات ورزشی متناسب با محیط کار و نحوه درست نشستن در پشت میز کار ارائه و به صورت عملی تمرین شد.


١٤:٢٥ - 1393/12/02    /    شماره : ٧١٠٨    /    تعداد نمایش : ٤٥١خروج